راهنمای خرید تردمیل
ارسال شده توسط Z.Ebadi


به این موضوع امتیاز دهید
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


4 ارسال در این موضوع
Z.Ebadi
عضو عادی


0
207 ارسال 55 شماره تاریخ عضویت: May 2010
2010/07/14, 10:55 AM -
#1
چگونه يك تردميل خوب بخريد؟

اگر شما تصميم داريد كه يك تردميل بخريد، در‌ درجه نخست بايد اطلاعات لازم را در‌مورد آن به‌دست آوريد. سپس در مغازه‌هاي مختلف مدل‌هاي گوناگون را امتحان كرده و با يكديگر مقايسه كنيد تا به بهترين دست يابيد!

سعي كنيد در هنگام خريد به خصوصيات زير در دستگاهي كه مي‌خريد توجه كنيد:

1)بدنه:فولاد فشرده معمولا" مقاوم‌تر از آلومنيوم اما سنگين‌تر از آن است و حتما" بايد با مواد ضد زنگ پوشيده شود تا تردميل زنگ نزند.روي دستگاه انتخابي خود راه برويد. اگر احساس مي‌كنيد شل و لق است، از خريد آن اجتناب كنيد.همچنين در هنگام خريد دقت كنيد كه در بدنه تردميل به جاي پيچ و مهره از جوش براي اتصال قطعات استفاده شده باشد.پيچ و مهره به مرور زمان شل مي‌شود.در ضمن از تردميل‌هايي كه بدنه آنها تماما" پلاستيك است پرهيز كنيد.

2)دسته:محل قرارگيري دسته‌ها در دستگاه مساله بسيار مهمي است.اگر مي‌خواهيد تردميلي بخريد كه دسته‌هايش در جلو يا در دوطرف دستگاه باشد، اطمينان حاصل كنيد كه دسته‌ها شل نباشد و در هنگام حركت يا دويدن شما به بازويتان نخورد.

3)موتور:بيشتر تردميل‌هاي خانگي داراي موتور با جريان برق مستقيم هستند اما تردميل‌هايي كه براي باشگاه‌هاي بدن‌سازي طراحي مي‌شوند ممكن است داراي موتور با جريان برق متناوب يا جريان برق مستقيم باشند.موتور‌هاي با جريان برق متناوب در هنگام كار پرسروصدا‌ تر بوده و معمولا" نياز به جريان برق اختصاصي دارند.

4)قدرت موتور:قدرت موتور تردميلي را كه مي‌خواهيد بخريد كنترل كنيد.اگر قدرت موتور دستگاه برحسب اسب بخار سنجيده شود اطمينان يابيد كه عدد آن بيشتر از 5/1 باشد.دستگاهي كه قدرتش كمتر از 5/1 اسب بخار باشد ممكن است به‌سرعت خراب شود.

5)سرعت:بيشتر تردميل‌ها سرعتي بين صفر تا 10 ساعت/مايل (صفر تا 5/4 ثانيه/متر) دارند.يك تردميل خوب بايد با شيوه راه رفتن شما كه در آن احساس راحتي مي‌كنيد، هماهنگ باشد.يك سرعت شروع 5/0 ساعت/مايل(20 ثانيه/سانتي‌متر) يا كمتر به‌دلايل ايمني بسيار مهم است.

6)تسمه:اطمينان حاصل كنيد كه درازاي تسمه دستگاه به‌حد كافي براي بلند‌ترين گام شما مناسب باشد.عرض تسمه نيز بايد به‌اندازه‌اي باشد كه دست شما به‌راحتي به دسته‌هاي تردميل برسد.

7)تحمل وزن:هر تردميلي تا وزن مشخصي را مي‌تواند تحمل كند.به یاد داشته باشيد فشاري كه از طرف شما در حين دويدن به دستگاه وارد مي‌شود خيلي بيشتر از وزن طبيعي شماست.

8)ايمني در حركت:بعضي از تردميل‌ها داراي گيره‌اي هستند كه با اتصال به لباس ايمني شما را در حين حركت تضمين مي‌كنند، به‌طوري كه اگر در هنگام راه‌رفتن يا دويدن تعادل خود را از‌دست بدهيد با تكان ناگهاني شما گيره از لباس كنده شده و دستگاه به‌طور اتوماتيك خاموش مي‌شود.اگر در زمره افرادي هستيد كه نمي‌توانيد تعادل خود را به‌خوبي حفظ كنيد يا كودك شيطاني در خانه داريد، از اين ويژگي در تردميل غافل نشويد.

9)اثر ارتجاعي:محل حركت شما روي تردميل نبايد حالت فنري يا ارتجاعي زياد داشته باشد.اين امر از لرزش و تكان‌هاي شديد دستگاه در هنگام دويدن و راه رفتن سريع مي‌كاهد.

10)تنظيم شيب:روش‌هاي متعددی براي تنظيم شيب تردميل وجود دارد.از سيستم‌هاي اتوماتيك گرفته كه متناسب با ضربان قلب شما تغيير مي‌كند تا روش‌هاي دستي تنظيم شيب.در هنگام خريد تردميل‌هاي اتوماتيك مراقب باشيد كه تنظيم شيب آن پرسروصدا نباشد و سبب لرزش تردميل در هر درجه نشود.

11)صفحه كنترل:معمولا" بيشتر تردميل‌ها داراي يك صفحه كامپيوتري روي دسته جلويي خود هستند كه از نوع ساده تا بسيار پيچيده تقسيم مي‌شود.با استفاده از صفحه كنترل هرآنچه شما از تردميل خود انتظار داريد، به‌راحتي تنظيم مي‌كنيد.كار‌هايي مانند خاموش و روشن كردن و يا تنظيم سرعت انتخابي.البته قيمت يك تردميل تحت تاثير پيچيدگي صفحه كنترل است.بنابراين تنها آن چيزي را بخريد كه مطمئن هستيد به‌طور مرتب استفاده مي‌كنيد.

12)نمايشگر ضربان قلب:اين بخش يكي از مشخصات اختياري است.در بعضي از نمونه ها گيره‌هايي كه به لاله گوش يا انگشت مي‌چسبد، ضربان را محاسبه مي‌كند كه دقت آن كمتر از نمايشگر‌هايي است كه با اتصال به قفسه سينه ضربان را محاسبه مي‌كند.براي افرادي كه ناراحتي قلبي دارند و نبايد ضربان قلب آنها از حدي بالاتر رود وجود اين ويژگي امر مهمي است.

13)قيمت:هرچند به‌اندازه‌اي كه پول دهيد، آش مي‌خوريد اما بايد به‌خاطر داشته باشيد كه اگر مي‌خواهيد يك تردميل كاملا" اتوماتيك و با امكانات عالي و البته قيمت بيشتر بخريد، بهتر است عاقلانه تر عمل كنيد.به‌جاي آنكه مبلغي گزاف صرف خريد تردميلي با امكانات آنچناني بكنيد يك تردميل خوب و معمولي بخريد و با پول باقي‌مانده شرايط لازم براي كار با تردميل را در خانه خود فراهم آوريد.اگر شما امكان و انگيزه لازم براي كار با تردميل را به مرور زمان از دست بدهيد هم پول و هم سلامت‌تان را به باد خواهيد داد.
EaT SmArt .LiVe HapPy
madjd
مدیر تالار
*******


0
1,923 ارسال 87 شماره تاریخ عضویت: May 2010
2010/07/14, 08:34 PM -
#2
شما برند خاصی را در ایران میشناسید که این مزایا را داشته باشه؟
لطفا اگه میدونید بگویید.
دکتر سیده آمنه مجد-رژیم درمانی نوین
mr2012
عضو عادی


0
2 ارسال 1 شماره تاریخ عضویت: Feb 2012
2012/02/02, 08:09 PM -
#3
تنوع تردمیل‌های موجود در بازار سبب شده است که بعضی از افراد در خرید آن دچار اشتباه شوند. بعضی از امکانات مورد نیاز نمی‌باشد و فقط سبب افزایش قیمت تردمیل می‌شود. در این مطلب سعی داریم به نکاتی بپردازیم که لازم است در هنگام خرید یک تردمیل با کاربرد خانگی به آن توجه شود.

سرعت: میزان سرعت دستگاه تردمیل باید در حد توانایی افرادی باشد که می‌خواهند از آن استفادهخ کنند. اگر فرد می‌خواهد از تردمیل صرفا برای پیاده روی و دویدن آرام استفاده کنند میزان سرعت ۱۰ کیلومتر کافی می‌باشد. سرعت حدود ۱۲ کیلومتر برای افرادی که توانایی بیشتری دارند این سرعت برای افرادی مناسب است که می‌تواند مسافت ۳ کیلومتر را در کمتر از ۱۵ دقیقه بدوند یا در تست کوپر (۱۲ دقیقه) 2400 متر بدود. سرعت بیشتز از ۱۲ کیلومتر برای افرادی است که می‌تواند در تست کوپر مسافت بیشتری را بدوند و مناسب ورزشکاران می‌باشد.

شیب دستگاه: بر اساس اصل اضافه بار شیب تردمیل باعث افزایش شدت تمرینات می‌شود. استفاده از شیب دستگاه در هنگام دویدن برای ورزشکاران مناسبتر است و کاربرد این شیب در هنگام دویدن برای افراد عادی بسیار کم می‌باشد و بهتر است این افراد به جای اضافه کردن شیب دستگاه، سرعت آنرا افزایش دهند. در هنگام پیاده روی افراد عادی می‌توانند از شیب دستگاه استفاده کنند. اما این شیب برای افرادی که دچار عوارض و بیماریهای مزمن زانو (مانند سائیدگی و آرتروز) هستند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. علاوه بر این در افراد سالم هم استفاده از شیب بیشتر از ۹ درجه توصیه نمی‌شود زیرا افزایش شیب بیشتر از این میزان سبب صدمه به اندام‌های تحتانی به خصوص زانو می‌شود.


امکانات دیگر: امکانات جانبی که مورد نیاز می‌باشد و دارای اهمیت بیشتری است شامل:

۱- دکمه یا کمربند محافظ جهت موارد اضطرار یا اورژانس: اکثر تردمیل‌های موجود در بازار این قابلیت را دارا می‌باشند.

۲- حس گر‌های یا کمربند سینه ای برای سنجش میزان ضربان قلب: توجه داشته باشید که یکی از مناسبترین راه‌های سنجش شدت تمرین میزان ضربان قلب می‌باشد.

۳- برنامه‌های تمرینی: به نظر می‌رسد مناسب است فرد دستگاه را به صورت دستی با راهنمایی یک مربی یا کارشناس تربیت بدنی تنظیم کند. این برنامه‌ها حالت عمومی‌ دارند و مناسب استفاده در تمامی‌ افراد نمی‌باشد.

منبع: مجله علوم ورزشی اسپورتفا
http://www.sportfa.ir
saeidghodrati
عضو عادی


0
1 ارسال 0 شماره تاریخ عضویت: Jul 2015
2015/07/13, 07:43 PM -
#4
سلام
این مطلب خوندم جالب بود
این سایت رو هم بینید انواع تردمیلها رو با قیمت و امکان مقایسه عرضه کرده
فروش تردمیل http://piltanshop.com
pouyaafshar1375@gmail.com
عضو عادی


0
1 ارسال 0 شماره تاریخ عضویت: Aug 2017
2017/08/09, 09:45 PM -
#5
من از این وبسایت خرید کردم مدل های متنوعی هم داره راضی بودم شما هم ببینید
http://deluxekala.com
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان