نکاتی برای لاغر شدن با پیاده روی
ارسال شده توسط z.yari


به این موضوع امتیاز دهید
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


1 ارسال در این موضوع
z.yari
عضو عادی


0
916 ارسال 916 شماره تاریخ عضویت: Mar 2014
2014/11/02, 06:39 PM -
#1
پياده‌روي ورزش بسيار خوبي براي تعداد زيادي از افراد است. اگر شما نيز پياده‌روي مي‌کنيد و دوست داريد حين پياده‌روي کالري بيشتري بسوزانيد و با اين کار وزنتان را کنترل کنيد، بايد چند نکته را رعايت کنيد تا ميزان کاهش وزن خود را به حداکثر برسانيد.
در اينجا راه‌هايي براي اينکه بتوانيد حين راه رفتن کالري بيشتري بسوزانيد، توصيه شده است.
سرعت خود را به طور متناوب تغيير دهيد
پياده‌روي‌اي که تمام مدت با گام‌هاي يکنواخت انجام شود، کالري کمتري مصرف مي‌کند. به جاي اينکه در پياده‌روي، سرعت ثابت و يکنواختي داشته باشيد، سه دقيقه آهسته راه برويد و سپس به مدت سه دقيقه سرعت خود را افزايش دهيد و دوباره آهسته راه برويد. سرعت شما در گام تند بايد به حدي باشد که نتوانيد به راحتي صحبت کنيد. در اين سه دقيقه روي حرکات خود تمرکز بيشتري داشته باشيد.
مي‌توانيد اين دوره‌هاي سه دقيقه‌اي را تا پنج مرتبه تکرار کنيد تا کل زمان پياده‌روي شما ?? دقيقه شود. اين کار باعث مي‌شود که کالري بيشتري بسوزانيد. به علاوه ميزان تحمل‌پذيري و استقامت خود را نيز افزايش مي‌دهيد.
روي سطوح نرم پياده‌روي کنيد
پياده‌روي روي شن، در مقايسه با پياده‌روي روي سطح خيابان و سنگفرش، کالري بيشتري مصرف مي‌کند. راه رفتن روي شن‌ها نسبت به سطوح صاف ديگر، ?? درصد کالري بيشتري مي‌سوزاند. اگر به ساحل دريا دسترسي نداريد، راه رفتن روي خاک‌هاي نرم را امتحان کنيد. پياده‌روي روي هر سطح نرمي که پاي شما کمي در آن فرو رود، نسبت به سطوح صاف کالري بيشتري مصرف مي‌کند.
همه عضلات بدن را درگير کنيد
هنگامي‌که راه مي‌رويد، غير از پاها، از ساير اعضاي بدن نيز تا آنجا که مي‌توانيد استفاده کنيد. شانه‌ها، قفسه سينه، بازوها و دست‌ها را متناسب با حرکت بدن حرکت دهيد.
هرچه بيشتر حرکت کنيد، کالري بيشتري مي‌سوزانيد. اگر حرکات بدن را جزيي از پياده‌روي معمول خود کنيد، با اين کار کالري بيشتري مصرف خواهيد کرد.
موسيقي ورزشي گوش کنيد
مطالعات نشان مي‌دهد افرادي که هنگام ورزش کردن به موسيقي‌هاي ورزشي گوش مي‌کنند، سخت‌تر و طولاني‌تر از افرادي که بدون موسيقي ورزش مي‌کنند، به فعاليت مي‌پردازند.
از شيب‌ها استفاده کنيد
اگر بيرون از خانه پياده‌روي مي‌کنيد، مسير خود را طوري انتخاب کنيد که شامل سطوح شيب‌دار و تپه‌هاي کوچک باشد. بالا رفتن از شيب‌ها باعث مي‌شود که ضربان قلب شما افزايش پيدا کند و چربي بيشتري بسوزانيد. سعي کنيد با همان سرعت و گام‌هايي که در سطح صاف پياده‌روي مي‌کرديد، از شيب‌ها بالا برويد. (البته زياد از قسمت‌هاي شيب‌دار استفاده نکنيد چون براي مفاصل پا مضر است).
با افزودن مقداري شيب به پياده‌روي خود، علاوه بر مصرف کالري بيشتر، استقامت شما نيز افزايش خواهد يافت و عضلات شما قوي خواهد شد.
کمي سنگين‌تر راه برويد
مي‌توانيد يک لباس سنگين بپوشيد تا هنگام راه رفتن کالري بيشتري مصرف شود. اگر نمي‌خواهيد چنين کاري انجام دهيد، مي‌توانيد از يک کيف يا کوله‌پشتي که حاوي چند کتاب باشد، بر دوش خود استفاده کنيد و آن را در هنگام پياده‌روي حمل کنيد.
از حمل وزنه يا چيزهايي که با دست حمل مي‌شوند، خودداري کنيد، زيرا خطر آسيب ديدن شما افزايش مي‌يابد.
زهرا یاری، کارشناس ارشد تغذیه.
nikmsg
عضو عادی


0
2 ارسال 0 شماره تاریخ عضویت: Mar 2016
2016/08/04, 11:55 AM -
#2
سلام، ممنون اطلاعات بسیار خوبی بود، در مورد کفش هم لطفا اطلاعات دهید، آیا باید حتما پاشنه داشته باشد یا بدون پاشنه بهتر است در پیاده روی های طولانی؟
مدیریت نورآسا
بست کمربندی


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین تمرینات برای چربی سوزی بدن در منزل ezamani 0 689 2016/01/10, 02:37 PM
آخرین ارسال: ezamani
  چرا پیاده روی برای کاهش وزن مناسب است؟ ezamani 0 511 2015/12/13, 11:29 AM
آخرین ارسال: ezamani
  بهترین تمرین ورزشی برای کاهش وزن hodai 0 705 2015/09/28, 04:57 PM
آخرین ارسال: hodai
  برای کاهش وزن چقدر ورزش کنیم؟ v.fatoorechi 0 1,061 2014/08/11, 05:29 PM
آخرین ارسال: v.fatoorechi
  فواید ورزش و فعالیت بدنی برای افراد مسن e.amini 0 648 2014/07/01, 09:23 AM
آخرین ارسال: e.aminiکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان